МОЛОДЕ НАУКОВО-ПУБЛІЦИСТИЧНЕ
ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ

Без молодого потенціалу наука
приречена, давайте творити
науку разом!

Про нас

Молоде науково-публіцистичне інтернет-видання «Юридичний колос» — це:

1) Зібрання авторських матеріалів, які вміщують перспективні погляди та реальні пропозиції щодо вирішення актуальних проблем.

2) Місце спілкування молодих амбіційних людей з представниками юридичної науки, громадської і професійної діяльності.

3) «Родюче поле багатого врожаю», де ви знайдете свіжі ідеї в окремих сферах юриспруденції.

Про назву

Назву було підібрано максимально точно та невибагливо, без пафосу і перебільшення.

Наявність слова «молоде» означає не тільки нещодавню появу «Юридичного колосу», не призначення його винятково молодіжній аудиторії, а, у першу чергу, «молоде» внутрішнє наповнення — проект має на меті опубліковувати нові та перспективні пропозиції щодо розв’язання конкретних питань, які турбують нині суспільство.

Чому «науково-публіцистичне»? В першу чергу, тому що допомогти у розв’язанні актуальних проблем може наука, адже вона — це перевірені знання: «підмурком» будь-якої тези є наукова обґрунтованість. Тож науку треба вивчати та розвивати. Однак, аби наукові думки стали дієвими, вони мають бути легко викладеними, доступними. Цьому посприяє публіцистична складова.

Такий собі тандем науки з публіцистикою забезпечить легкість подання аргументованих думок, для вирішенні складних проблем. Крім того, це надасть учасникам сайту певну свободу, адже вони позбавляються рамок наукового стилю.

Поняття «інтернет-видання» навряд потребує роз’яснень. У нашому випадку, воно говорить саме за себе.

Чому «Юридичний колос»?! Все дуже просто…

Яке місце юридичної науки у нашому житті? Це питання є дещо риторичним, якщо подумати про те, наскільки категорія «право» (її ще називають соціальним явищем) для кожного члена громадянського суспільства повсякчасна. Починаючи з побутових відносин, завершуючи загальнодержавними — усі вони пронизані правом. І будь-яка проблема, так чи інакше, підлягає правовому регулюванню.

А тепер, що стосується невипадково наявного слова «колос». За своєю природою, колос ламкий і беззахисний, однак відіграє важливу роль — з колосів пшениці роблять борошно, з якого потім випікають хліб. У сучасній культурі та народному вжитку, колос пшениці став символом українського народу. Для нас, українців, він символізує Україну як незалежну, демократичну, соціальну, правову державу.

Колос — це саме той потенціал чогось іншого, значимого. У нашому випадку — сукупність ідей, концепцій, думок, вражень, знань, які сприятимуть обговоренню та вирішенню сучасних проблем. Тож «Юридичний колос» має стати уособленням безвічного прагнення до ліпшого, пошуку нових і сучасних підходів у вирішенні актуальних питань, яке об’єднує людей з різними поглядами та вподобаннями незалежно від віку.

Враховуючи стрімкий розвиток тенденцій моди, ви збагнете, що назва нашого проекту ніби не сучасна, якась громіздка. Мовляв, зараз модно використовувати в назві іноземні слова чи бодай англомовну транслітерацію. Скоріш за все, ми би з вами погодились, якби не одна умова.

Річ утім, що цей проект за своїм форматом не з тих, що виникають на противагу подібним, вже існуючим. «Юридичний колос» єдиний у своєму роді. Він має стати дзеркалом, яке точно відображатиме сьогодення юридичної науки, держави, права та суспільства — такими, якими вони є насправді.

Наші завдання

Налагодження постійного спілкування з метою проведення дискусій, обговорень найбільш складних і актуальних проблем юриспруденції.

Досягти відкритого діалогу небайдужих до науки людей та досвідчених професіоналів.

Об’єднатися заради доступності, комфорту, плюралізму думок, спілкування для кожного зацікавленого.

P. S.

Як відомо, без молодого потенціалу наука приречена. Без нього приреченими можна вважати всі позитивні процеси як окремої держави, так і світу загалом. Тут ми необмежені нічим: ані часом, ані простором. Єдина умова — поважати думки іншого, керуватися загальновідомими і елементарними нормами моралі й етики. Найголовніше — мати бажання та усвідомити реальну можливість вже сьогодні творити науку разом! Ту науку, яка заради науки (а не заради кар’єрного росту), заради гіпотез і концепцій, задля вирішення проблем (а не для популізму та «балачок»).

Ми відкриті кожному.

Даний проект слід вважати скоріше благодійним, аніж комерційним.